30 Temmuz 2013 Salı

Leather Works by Emre
Bu kez bir inceleme değil, bir bilgilendirme yazısı ile beraberiz.

Daha önceki yazılarımdan birinde de bahsettiğim gibi kesiminden dikimine tamamen el üretimim olan deri saat kayışı/kordonu yapmaya başladım. Aslında yeni başlamadım. Yaklaşık olarak 1 yıldır kendi saatlerim için hoşuma giden modellerde ve renklerde kayışlar dikerek kullanıyordum. Kendim de bir Panerai sahibi olunca kayış işine biraz daha ağırlık verdim. Çünkü bir düzine kayışı olmayan bir Panerai asla gerçek bir Panerai değildir... 

Bu hobimi dostlarıma duyurmak ve yapıcı eleştirilerini duymak için bir facebook sayfası oluşturmuştum: Leather Works by Emre...

https://www.facebook.com/Leatherworksbyemre

Bu sayfada kayışların ortaya çıkış aşamalarının hepsini fotoğraflamaya ve bu fotoğrafları kayış sahipleri ile paylaşmaya özen gösteriyorum. Böylece sipariş verenler bir deri parçasından kendi kayışlarının nasıl ortaya çıktığını görebiliyorlar.

Sayfa üzerinden yaptığım paylaşımların dikkat çekmesi neticesinde yurtdışından gelen özel kayış istekleri ile başlayan süreç sonunda şu anda dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan pek çok Panerai sahibi benim kayışlarımı kullanıyorlar. Doğrusu mutluyum! Yaptığım işlerin beğenilmesi beni mutlu ediyor...

Bu gelişmeler üzerine bir de blog ortamında bir sayfam olsun diyerek, sadece satışa hazır kayışları/kordonları sergilediğim aşağıdaki blogu oluşturdum:

http://leatherworksbyemre.blogspot.com/

Kendimi hala bir "Strap Seller" olarak nitelendirmiyorum.
Ben sadece kendi saati için diktiği kayışları beğenilince devamını diken bir Panerai sahibiyim.
Ve bu durumdan mutluyum...
Hepsi bu!

Yeni incelemelerde görüşmek üzere!

5 yorum:

 1. Ellerinize sağlık Hasan bey (ya da Emre bey, sanırım Emre'yi kullanıyorsunuz), hem yazınız için hem de çok şık görünen kayışlarınız için. Sizin gibi bir saat tutkunu için çok keyifli bir uğraşı olsa gerek. En kısa zamanda Panerai saatinizin de incelemesini beklemekteyim =) Bu vesileyle bayramınızı da kutlarım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Uğur bey çok teşekkürler.

   Keyifli bir hobiydi gerçekten. Başkalarıyla paylaşmamak olmazdı :)
   Panerai incelemesi için biraz zaman var. Önce elimdeki Sovyet saatlerinin incelemelerini bitireceğim. Sonra arada başka birkaç saat ve en sonunda panerai olur sanırım :)

   Sil
 2. Sabırsızlıkla beklemedeyiz efenim =) Bu arada manevi olarak iyice sahiplendiğim saatim için 450 liralık teklifimi yeniler (malesef imkanlarım doğrultusunda bu şekilde arttırabiliyorum) saygılar, selamlar sunarım =)

  http://www.youtube.com/watch?v=l-ifwG39858

  YanıtlayınSil
 3. Emre bey merhabalar, bende bir Raketa 24 hours'a sahip oldum diye blogunuzu takip etmeyi bıraktığımı sanmayın, ancak her girişimde hayal kırıklığı yaşıyorum, yeni inceleme yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Uğur Bey, saat kayışı yapmak neredeyse boş vakitlerimin tamamını dolduran bir iş halini aldı. Bir yandan da yazmam gereken bir tez beni bekliyor. Dolayısıyla fotoğrafları bile aylardır hazır şekilde bekleyen yeni incelemeleri bir türlü yazamıyorum. Aslında geniş bir boş vakitte bu bloga ingilizce içerik de eklemek istiyorum. Böylece daha global bir kaynak olmasını sağlamaya çalışacağım. İlginiz için teşekkür eder, saatinizi keyifle kullanmanızı dilerim.

   Selamlar

   Sil