11 Nisan 2013 Perşembe

Dondurmayı kim sevmez!


Aslına bakarsanız bazılarımız sevmez.
Özellikle binlerce dolar verdikleri saatleri ellerini yıkarken su geçirenler...
Konu çok dağıldı sanırım; hemen toparlayalım.

Konumuz dondurma!
Ama Vostok Dondurma...

Neredeyse her yazımda Vostok'ların fiyatlarına göre ne kadar dayanıklı ve muhteşem olduklarından bahsediyorum. Buna rağmen bazen olumsuz tepkiler aldığım da oluyor. 75-100 dolar aralığında, tamamen inhouse üretimle satışa sunulan bir saat söz konusu ve daha önce saydığım tüm özelliklerine rağmen bana "Abartıyorsun!" diyenler oluyor.

Aslında bazen hepimiz biraz abartırız. Yine de Vostok konusunda hiç abartmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim.
Daha önce yeni model bir Vostok Amphibiana yapılan basınç testini paylaşmıştım sizinle. 20 bar basınca dayanıklı olarak üretilen saate 18 bar su basıncı verilerek test edilmiş ve saat bu testi başarıyla geçmişti. Unutmayın! Butik üretim yaptığını ifade eden bazı İsviçre kökenli markalar saatlerine 300M Water Resistant yazsa da havuzda su geçiren örnekleri mevcuttur. İnternette yapılan ufak bir araştırma o saatlere ulaşmak için yeterli.


Testi yapan saat sahibinin imkanı olsa saatin 20 bardan fazla basıncı da tolere edebileceğine eminim. Ne de olsa Amphibian tasarlanırken yüksek basınç altında su geçirmezliği perçinlenecek şekilde tasarlanmıştı.

Gelelim dondurmanın faydalarına!
Dondurmanın en büyük faydası hangi saat gerçek Tool Watch, hangisi değil bunu açıklığa kavuşturmasıdır.

İşte sizlere iki örnek: Bir Amphibian dondurması ve bir de Komandirskie dondurması...

WUS Russian Watches forumundan JDCLA nickli üye kendi Amphibianını -25 derecede donduruyor ve çözüyor. Saat -25 derecede de çözüldükten sonra da tıkır tıkır çalışıyor. Olması gerektiği gibi!


Ve bir Komandirskie Dondurması...
Keyifli seyirler!


2 yorum:

 1. Blog harika. Zevkle okuyorum. Yalnız, çoğu yazının resimleri kırık durumda, görünmüyor. Bilginize...

  YanıtlayınSil
 2. telasmosquiteira-sp.com.br

  telas mosquiteira
  telas mosquiteiro

  As telas mosquiteira sp , telas mosquiteiro sp garantem ar puro por toda casa livrando-a completamente dos mosquitos e insetos indesejáveis. As telas mosquiteira garantem um sono tranquilo a toda família, livrando e protegendo-nas dos mais diversos insetos. Muitos destes insetos são transmissores de doenças e a tela mosquiteira é indispensável no combate a mosquitos transmissores de doenças.

  A dengue, por exemplo, já matou centenas de pessoas só na capital de São Paulo e um pequeno investimento em nossas telas mosquiteiras podem salvar vidas. As telas mosquiteiras também impedem a entrada de insetos peçonhentos como as aranhas e os escorpiões, estes insetos também oferecem risco, pois seu veneno em poucos minutos podem levar uma criança a morte.
  telas mosquiteira jundiai
  telas mosquiteiro jundiai
  telas mosquiteira São Paulo
  telas mosquiteiro São Paulo
  telas mosquiteira granja viana
  telas mosquiteiro granja vinana
  telas mosquiteira cotia
  telas mosquiteiro cotia
  telas mosquiteira sao paulo
  telas mosquiteiro sao paulo

  A chegada da temporada Primavera/Verão traz consigo a elevação da temperatura e a maior ocorrência de chuvas. Mas não é só isso. As estações mais quentes do ano causam muita dor de cabeça e muitos zumbidos indesejáveis em função das pragas urbanas – pernilongos, baratas, cupins e outros insetos -, que afetam todas as regiões brasileiras.

  Nossa missão é oferecer telas mosquiteiras de qualidade a um preço acessível, fazendo com que as telas mosquiteiras sejam uma opção viável para muitas pessoas.

  telas mosquiteiras Jundiaí
  telas mosquiteiro Jundiai
  telas mosquiteiras jundiai
  telas mosquiteiro industria
  telas mosquiteira restaurante
  telas mosquiteiro restaurante
  telas mosquiteira empresa
  telas mosquiteiro empresa

  YanıtlayınSil