30 Ocak 2013 Çarşamba

Yeni Bir Eski: New Tonneau (Case Type 090)

Geçtiğimiz günlerde Vostok Fabrikası güzel bir adım atarak eski 1190 kasaları (nam-ı diğer Tonneau) yeniden üretmeye başladı. Hem de 22mm lug aralığı ve daha büyük kasa ölçüleriyle. Zira her ne kadar 1190 kasa eski saatler arasında koca bir cüseeye sahip olsa da günümüz için küçük kalıyordu. Ayrıca 18mm'lik lug aralığı nedeniyle kayışlar kasaya göre oldukça ince görünüyor ve bu tezat durum oldukça göze batıyordu. Dolayısıyla piyasaya sürülen bu yeni kasa benim gibi Tonneau hastaları için harika bir seçenek.

   Perdendosi@WUS/F10'dan alıntıdır. 


Şimdilik sadece meranom.com adresinde ve klasik Amphibian kolları ile satışta olan 090 kasa, yakın zamanda eski ve o meşhur Paddle kollarla da satışa sunulacakmış.

                                                       amil@WUS/F10'dan alıntıdır.

Sanırım almak için Paddle kollu modelleri bekleyeceğim. Her ne kadar bu model 1970'lerde üretilen 300 metre su geçirmezliğe sahip özel Tonneau serisinin tam bir replikası olsa da bana göre Tonneau kasa ancak Paddle kollarla anlamlı. 

                                    Eski ve Yeni Tonneau Kasalar ( amil@WUS/F10'dan alıntıdır.) 

Benim için önemli bir saat olacak. Sahip olduğum 3 eski Paddle Tonneau'yu kullanmaya kıyamıyordum. Yeni modelin suyunu çıkarmaya niyetliyim.

2 yorum: